LAKIER

DLACZEGO FOLIA?

Zastosowanie folii będzie chronić oryginalny lakier pojazdu przed wieloma negatywnymi czynnikami, t.j.: warunki atmosferyczne, kwaśne deszcze, negatywne skutki działania promieni słonecznych (UV) oraz solą drogowa czy ptasimi odchodami. Dodatkowo, folia zabezpiecza pojazd przed drobnymi kolizjami drogowymi, takimi jak szkody parkingowe, które mogą uszkodzić powierzchnie folii chroniąc przy tym oryginalny lakier. Stosując folię możemy być spokojni o powstające na powierzchni lakieru odpryski od kamyków, gdyż zastosowana folia ochronna zabezpiecza pojazd przed tego typu uszkodzeniami. Posiadamy w ofercie również folie bezbarwne typu StoneProtect®, które są specjalnie przeznaczone do zabezpieczenia pojazdów przed odpryskami oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Tego typu produkt posiada zdolność samoregeneracji.

JAKA JEST ŻYWOTNOŚĆ FOLII?

Żywotność folii jest uzależniona od producenta oraz od rodzaju folii. Oferowane przez nas folie na lakier charakteryzują się trwałością 5 – 10 lat (gwarancja producenta), jednak rekomendowany czas użytkowania to 5 lat.

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ LAKIER PO DEMONTAŻU FOLII?

Przez cały okres użytkowania, folia chroni lakier pozostawiając go w stanie nienaruszonym, dodatkowo zabezpieczając go przed zarysowaniami, które powstałyby podczas normalnego użytkowania pojazdu. Podczas demontażu folia nie pozostawia kleju na lakierze.

CZY DEMONTOWANE SĄ ELEMENTY POJAZDU, TJ. KLAMKI, LISTWY,ZDERZAKI,ANTENA, ITP.?

Każdy pojazd posiada specyficzne elementy, których oklejenie sprawia mniejszą, bądź większą trudność. Jako specjaliści dążący do perfekcyjnego wykończenia każdego z elementów. Wiemy, jakie zabiegi zastosować, by zamierzony efekt końcowy był osiągnięty w 100%. Do tego celu, w niektórych sytuacjach, niezbędny jest demontaż pewnych elementów. Dlatego też, podczas przyjęcia samochodu informujemy klienta o niezbędnym demontażu poszczególnych elementów. Oczywiście w momencie gdy klient nie wyraża zgody na tego typu demontaż, wykleimy określone elementy bez demontażu. Należy jednak pamiętać, iż istnieje ryzyko, że jakość wyklejenia danych elementów może ulec obniżeniu.

CZY POSIADAJĄC ODPRYSKI, WGNIOTKI, BĄDŹ GŁĘBSZE ZARYSOWANIA NA LAKIERZE MOŻNA STOSOWAĆ OKLEJENIE POJAZDU FOLIĄ?

Oczywiście, że tak. Jednak należy pamiętać, iż profesjonalne folie samochodowe posiadają od 100 do 280 mikronów grubości. Są bardzo elastyczne oraz odwzorowują oklejoną powierzchnię. Dlatego każde wgłębienie tj. odpryski czy też większe zadrapanie, zarysowanie lakieru będzie w jakimś stopniu zauważalne. W tym miejscu folia się odkształca, odwzorowując dane uszkodzenie lakieru. Zjawisko jest szczególnie zauważalne w przypadku folii o ciemnych odcieniach. W przypadku bardzo jasnych folii (biały połysk, biały mat) tego typu uszkodzenia są wyczuwalne do palcem, bądź możemy je zauważyć przy odpowiednim oświetleniu z niedużej odległości.

CZY FOLIA WYGLĄDA JAK LAKIER? CZY ZAKOŃCZENIA FOLII BĘDĄ ZAUWAŻALNE NA LAKIERZE, WE WNĘKACH POJAZDU?

Profesjonalne folie samochodowe takich firm jak KPMF czy Hexis to produkty od specjalistów w dziedzinie folii ochronnych, przeznaczonych do oklejania pojazdów. Każda folia odwzorowuje swą strukturą powierzchnię wykończoną lakierem, sprawiając, iż lakier oklejony folią niczym nie odróżnia się od tego wylakierowanego fabrycznie. Oczywiście, wiele zależy od sposobu wyklejenia oraz wykończenia elementów. Wybierając firmę ColourChange możecie być Państwo pewni, iż usługa zostanie wykonana na najwyższym możliwym poziomie. Każdy element jest zawsze wykończony we wnęce pojazdu, nie jest zauważalny z zewnątrz. W przypadku wnęk po otwarciu drzwi wyklejenie następuje do ich zagięcia. Na życzenie klienta możemy wykończyć również wnęki drzwiowe, lecz jest to zabieg bardzo skomplikowany. Zwiększy to w znacznym stopniu czas realizacji usługi oraz podniesie jej cenę.

JAK DBAĆ O POJAZD OKLEJONY FOLIĄ?

W przypadku wszelkiego rodzaju folii z połyskiem (folie bezbarwne, połysk bez metaliku, metalizowane, perłowe, kameleon, chrom) pielęgnacja nie odbiega od zwykłych standardów. Dbamy o lakier samochodowy w taki sam sposób, jak wtedy gdy nie jest zabezpieczony folią. Zalecamy nie odwiedzać myjni automatycznych, gdyż stosowane tam szczotki w bardzo dużym stopniu powodują rysy, a stosowana chemia niskiej jakości (najczęściej bardzo silna) powoduje zmatowienia lakieru i folii. Zachęcamy do korzystania ze sprawdzonych myjni ręcznych, bądź coraz bardziej popularnych myjni „na żetony“. Ogranicza to ryzyko zarysowania folii. Stosowane przez nas folie można również polerować pastami wykończeniowymi, likwidująć deliktane zmatowienia lakieru oraz powstałe drobne zarysowania. Woskowanie folii jest również jak najbardziej możliwe.

Folie Ochronne

Czy folia ochronna negatywnie wpłynie na wygląd mojego samochodu?

Nie. Folia PremiumShield działa jak bariera chroniąca Twój samochód przed kamieniami i otarciami. Folia jest niewidoczna i, co najważniejsze, utrzyma lakier Twojego samochodu w doskonałym stanie pomimo upływu lat.

Czy powierzchnię pokrytą folią ochronną można myć i woskować?

Tak, możesz myć i woskować swoje auto zupełnie tak, jak gdyby nie było pokryte folią.

Czy lakier mojego samochodu zblaknie pod wpływem słońca?

Tak. Promieniowanie UV nie niszczy folii ochronnej, ale przenika przez jej powierzchnię. Pozwala to na wyeliminowanie efektu dwóch odcieni lakieru, który często występuje przy zastosowaniu tradycyjnej folii winylowej.

Czy folię ochronne można usunąć?

Tak. Wewnętrzną stronę folii pokrywa opatentowany klej akrylowy, który można bezpiecznie usunąć bez pozostawiania śladów, nawet po upływie kilku lat od jej nałożenia.

SZYBY

DLACZEGO FOLIA?

Profesjonalne folie samochodowe poza efektem przyciemnienia szyb, w dużym stopniu odpowiadają za odbicie szkodliwego promieniowania UV. Zastosowane w folii filtry UV redukują to promieniowanie w 99,9% zmniejszając jego negatywny wpływ na niszczenie zastosowanych w pojeździe tworzyw. Stosowane przez nas folie wpływają również w dużym stopniu na redukcję temperatury we wnętrzu pojazdu w ciepłe dni, utrzymująć wnętrze przyjemnie chłodne.

JAKA JEST TRWAŁOŚĆ FOLII?

W przypadku folii na szyby trwałość wynosi odpowiednio 7,10 oraz 12 lat w zależności od rodzaju zastosowanej folii.

CZY DO WYKLEJENIA SZYB MOJEGO SAMOCHODU NIEZBĘDNY JEST DEMONTAŻ ELEMENTÓW TAPICERKI?

Jako jedna z nielicznych firm na rynku oferujemy aplikację folii bez najmniejszej ingerencji w tapicerkę Państwa samochodu. Posiadamy odpowiednia technologię, która umożiwia nałożenie folii na szyby bez demontażu tapicerki. Oczywiście w przypadku niektórych samochodów, by uzyskać idealne wykończenie, niezbędne jest zdemontowanie poszczególnych elementów tapicerki, lecz dotyczy to specyficznych przypadków, gdzie klient zostaje poinformowany przed wykonaniem usługi.

CZY PO NAŁOŻENIU FOLII WIDOCZNE SĄ BĄBELKI POWIETRZA, BĄDŹ ZABRUDZENIA POD FOLIĄ?

Stosowana przez nas technika eliminuje tego typu defekty. Po usłudze szyba jest idealnie gładka oraz perfekcyjnie wykończona. W określonych przypadkach, do uzyskania idealnego efektu, niezbędny jest demontaż tapicerki pojazdu. Informujemy o tym klienta przed wykonaniem usługi.

JAK DBAĆ O FOLIĘ NA SZYBACH?

Oferowane przez nas folie marki Llumar posiadają fabryczną powłokę anti-scratch®, która zabezpiecza powierzchnie folii przed zarysowaniami, powstającymi podczas normalnego użytkowania. Dzięki temu zabezpieczeniu, możecie Państwo pielęgnować szyby w sposób jaki miało to miejsce przed nałożeniem folii, stosując kosmetyki do mycia szyb, mikrofibry czy też papier do szyb.

OKLEJANIE WNĘTRZA AUTA

Jakie elementy wewnątrz samochodu nadają się do oklejania folią?

Folią można okleić każdy element o gładkiej lub lakierowanej powierzchni, nie
można więc oklejać jedynie tworzyw sztucznych o porowatej strukturze. Listwy
dekoracyjne oraz fragmenty konsoli centralnej to najczęściej oklejane elementy.

Jak pielęgnować oklejone elementy?

Pielęgnacja elementów oklejonych folią nie różni się znacząco od dbania o
elementy nieoklejone. Należy jedynie pamiętać o tym, że folia o matowej
powierzchni ze względu na swoją porowatą strukturę wymaga innego rodzaju
kosmetyków.

Czy demontaż folii wpłynie na wygląd elementów?

Oklejanie folią jest czynnością w pełni odwracalną, nie wpływa w żaden sposób
na oklejone powierzchnie.

Jakie warianty kolorystyczne są proponowane w ramach usługi?

W stałej ofercie posiadamy sprawdzone folie wysokiej jakości od kilku
producentów, gama kolorystyczna to kilkaset kolorów, odcieni i różnych wykończeń
powierzchni folii.

Czy jest możliwość dostarczenia własnego wzoru / grafiki do wydruku?

Tak, jesteśmy w stanie przenieść na folię nawet najbardziej fantazyjne wzory
i grafiki dostarczone przez naszych klientów lub zaprojektowane przez
współpracujących z nami grafików.